3 věci, které mi pomohly zlepšit spánek

Asi nejsem sama, komu se v loňském roce kvůli covid obrátil život naruby. Všechny starosti, které mě v loňském roce trápily, se promítly zejména do špatného spaní. Špatně se mi usínalo, budila jsem se v noci spala jen asi 5 – 6 hodin. I když jsem se postupně naučila danou situaci přijmout a nenechat starosti, aby mě úplně paralyzovaly, spánek se nezlepšil.

A co mi tedy pomohlo? 

Krátká každodenní meditace 

Někdy jen 5 minut, někdy 15, ale pravidelně. A stal se ze mě závisláček na tom pocitu klidu. Chvilka klidu jen pro mě, kdy se snažím nic neřešit (někdy to vyjde, někdy trochu míň), kdy nenechám emoce ani starosti, aby mě ovlivňovaly, a kdy mi svět přijde krásný, klidný, milující a v pořádku… 🙂 Medituju se zaměřením na dech a když nemám sílu, tak se nechám provázet meditací v aplikaci Headspace. 

Meditační polštář z mého e-shopu

Čaj z Verbeny 

Ani by mě nenapadlo, že bych si koupila prášky na spaní, ale bylinkové čaje mám ráda. Meduňka na mě moc nepůsobí, ale kamarádka mi doporučila čaj z Verbeny (sypaný, koupila jsem v Sonnentore v Jidřišské v Praze), a tak jsem ho vyzkoušela. Kolem sedmé večer jsem si dala šálek a musím říct, že jsem se pak cítila lehce omámená, jako na obláčku :). Čaj mi pomohl usnout mnohem snadněji, ale stále jsem se v noci budila.

Maska na oči – ZÁZRAK! 

Znáte takové ty masky na oči, co dostanete při dlouhém letu v letadle? Tak tu jsem někde vyhrabala a i když jsem to vždycky považovala za „filmovou dekoraci pro herečky a modelky“, tak jsem si řekla, že ji vyzkouším. Ze znalostí o relaxaci z jógy jsem věděla, že když trochu zatížíte oči, tělo se snáze uvolní. Maska z letadla byla dost malá a gumičky táhly a ráno jsem se probudila vždy otlačená a se zacuchanými vlasy, vypadala jsem jako Einstein :). Ale světe div se! Pomohlo to! Od té doby spím jen s maskou přes oči. Neruší mě žádné světlo zvenku ani z bytu a lehký tlak na oči má opravdu až takový konejšivý účinek. Jen jsem vyměnila model z letadla za větší a „bezgumičkovou“ verzi, která nikde netlačí a je moc příjemná.

Ať se vám krásně spí!
Namasté
Irma

You Might Also Like

Leave a Reply