Eka Yoga with Irma

Jsem jógová lektorka, ale take fotografka, cestovatelka, ráda běhám, miluju knihy, filmy a dobré víno. Dvacet let jsem pracovala ve velkých francouzských firmách jako marketingový specialista na komunikaci a projektová manažerka. Od roku 2012 jsem na volné noze a věnuji se tomu, co mě baví nejvíc, tedy józe a fotografování.

Pokud se chcete podívat na moje jógová videa, najdete je na Youtube Eka Yoga with Irma

Proč Eka? Jóga je ve své podstatě jen jedna, proto Eka (v sanskrtu jedna). Má sice mnoho variant cvičení, každý si může vybrat „to svoje“, ale všechny mají společný cíl. Uvolnit naše tělo, zbavit ho napětí, negativních emocí a nechat v něm správně proudit energi, zklidnit i naši mysl, najít v sobě pocit vnitřního štěstí, dosáhnout spokojenosti a vyrovnanosti, a umožnit nám poznání našeho vnitřního já. A jednou si uvědomit  spojení našeho vnitřního já s podstatou všeho bytí.

Láska k pohybu mě provází celý život. V dětství jsem milovala gymnastiku, později koketovala s volejbalem, aerobikem a věnovala se latinsko-americkému tanci. Jako přirozeně flexibilní člověk jsem jógu dlouho ignorovala a její kouzlo a tajemství jsem poodhalila až v roce 2004. Po první ásanové fázi jsem začala studovat filozofii a historii  jógy a od r. 2014 vyučuji jako lektorka akreditovaná českým MŠMT i zahraniční Yoga Alliance. V roce 2016 jsem otevřela vlastní jógové studio Eka Yoga Space.

I když jsem v mládí tíhla k výbušnému a dynamickému pohybu, oceňuji teď spíše jemnou sílu hathajógy, jin jógy, terapeutické jógy pro zdravá záda a správné držení těla, ale ráda se nechám inspirovat i dynamičtější vinyásou nebo ashtangou. Za dobu, co se věnuji józe, se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější a také pokornější a trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Jsem stále na cestě a užívám si každou chvíli tady a teď.

Vzdělání a specializace:

Instruktor jógy u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Mezinárodní certifikát RYT200 Yoga Alliance
Yoga Therapy TT (modul 1) u Arsha Yoga, Kerala, Indie
YIN jóga, Karma Yoga
Jóga pro seniory, Seniorem s radostí
Jóga pro těhotné u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Hathajóga instruktor u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Hathajóga jako léčebný prostředek u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Ashtanga jóga u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR

Leave a Reply